Rejestracja:

601 642 046

Zaufany stomatolog rodzinny

Lekarz stomatolog to specjalista, który może zajmować się każdym członkiem rodziny. Warto zadbać by samemu regularnie go odwiedzać, a także posyłać tam swoje dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego tak ważne jest zaufanie jakim go darzymy oraz to, jakie emocje budzi u najmłodszych pacjentów.

Leczenie rodzin to dobry sposób na zaszczepianie w najmłodszych zdrowych nawyków mających na celu zapobieganie chorobom zębów. Warto wyjaśnić im, że dentysta nie jest wcale taki straszny jak go malują, a jedynie chce działać na korzyść nas wszystkich.

Stomatolog rodzinny powinien oglądać i leczyć już zęby mleczne. Wielu ludzi uważa, że takie działanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo zęby i tak dziecku niedługo wypadną. Jest to błędne rozumowanie gdyż na miejscu zniszczonych przez próchnicę zębów mlecznych wyrosną stałe poważnie nią zagrożone. Stomatologia zachowawcza ma więc kluczowe znaczenie dla zdrowia najmłodszych.

Gabinet stomatologiczny powinny odwiedzać także starsze dzieci. To często ostatni dzwonek, aby leczyć wady zgryzu, dlatego regularne wizyty młodzieży w gabinetach stomatologicznych są tak istotne. Dzięki temu możemy zniwelować wady wymowy, które dla dorastających osób mogą być źródłem poważnych kompleksów.

Wiadomo także, że bakterie powodujące próchnicę są zagrożeniem dla całego ustroju. Odkładanie wizyty na później może skutkować różnymi chorobami, ale przede wszystkim ryzykiem utraty zębów lub w najlepszym przypadku kosztownym leczeniem endodontycznym. Endodoncja, czyli głównie tzw. leczenie kanałowe zębów nie należy raczej do przyjemności, dlatego warto reagować zawczasu.

Podstawowym zadaniem stomatologii zachowawczej jest utrzymanie zębów w zdrowiu i świetnej kondycji możliwie najdłużej, jak tylko jest to możliwe. W ramach tej specjalizacji dentystycznej dentysta wykonuje zabiegi profilaktyczne i lecznicze.
Współcześnie stomatologia zachowawcza koncentruje się na tym, by leczenie zębów było jak najmniej inwazyjne, bezbolesne i w miarę istniejących możliwości komfortowe dla pacjentów.

Potrzebny zaufany stomatolog rodzinny? Zapraszamy do wypróbowania naszego gabinetu.

Leczenie zachowawcze rodzin w naszym gabinecie…