Rejestracja:

601 642 046

Profilaktyka chorób zębów

Zapewne każdy z Was słyszał już wiele informacji dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Można zapobiegać wielu poważnym chorobom, otyłości, uzależnieniom. Równie ważne jest zapobieganie chorobom zębów, czyli profilaktyka dentystyczna.

Aby zapobiec próchnicy należy dostarczać do naszego organizmu fluorki (np. fluorek sodu). Mineralizując zęby fluorem stomatolog jest w stanie odbudować uszkodzenia i tym sposobem wzmocnić ząb oraz zabezpieczyć go przed atakiem bakterii próchniczych. Wczesne wykrycie zmian na zębach może nawet zapobiec borowaniu!

Poza tym trzeba oczywiście dokładnie szczotkować zęby (przynajmniej dwa razy dziennie). Warto także używać przyborów do higieny jamy ustnej, np. nici dentystycznych czy płukanek, które można za niewielkie pieniądze kupić w każdej aptece. Mimo, że każdy powinien to wiedzieć, warto przypominać jak ważne są wizyty kontrolne u dentysty.

Gabinet stomatologiczny znajduje się w każdym mieście, a dzięki ogólnemu dostępowi do internetu możemy znaleźć odpowiedni bardzo szybko i łatwo, bez wychodzenia z domu. Tak samo prosto można umówić się na wizytę. Warto dowiedzieć się również, jakich pacjentów przyjmuje wybrany przez nas gabinet. Czasem może się okazać, że leczenie rodzin i młodzieży nie odbywa się w konkretnym gabinecie z bardzo prostego powodu – gabinety te przyjmują tylko małych pacjentów.

Chrońmy nasze zęby

Naprawdę ważna jest profilaktyka, żeby unikać ekstrakcji zęba. Gdy stracimy ząb trzonowy, drugi nam nie wyrośnie. Warto więc dbać o uzębienie i nie doprowadzać do stanu, w którym dentyście pozostaje jedynie usunięcie zęba czy nawet kilku. Oczywiście istnieje dział stomatologii, który nazywa się protetyka. To właśnie protetyk potrafi nam “stworzyć” nowego zęba, a nawet odtworzyć całe uzębienie. Niestety są to z reguły procesy żmudne i kosztowne.

Elementem profilaktyki stomatologicznej są regularne przeglądy dentystyczne, na które zapraszamy do naszego gabinetu całymi rodzinami.