Rejestracja:

601 642 046

Po co nam skaling?

Spośród wielu różnego rodzaju zabiegów oferowanych przez nowoczesne gabinety stomatologiczne należy wyróżnić przede wszystkim skaling. To zabieg, który ma na celu usunięcie kamienia nazębnego metodą mechaniczną, ultradźwiękową lub laserową.

Zadbaj o zdrowy uśmiech

Gromadzący się kamień nazębny może być bardzo niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, głównie dlatego, że szybko staje się siedliskiem dla różnego rodzaju drobnoustrojów i bakterii. To właśnie one niszczą stan uzębienia, a w konsekwencji mogą przyczyniać się nawet do rozchwiania zębów. Dlatego tak ważne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Dzięki takiemu zabiegowi możemy skutecznie usuwać nagromadzony kamień nazębny, przeciwdziałać próchnicy i jednocześnie dbać o zdrowy stan jamy ustnej.

Skaling jest zaliczany do jednych z tańszych zabiegów stomatologicznych, a na dodatek cechuje go to, iż jest zabiegiem właściwie bezbolesnym. W gabinetach dentystycznych najczęściej przeprowadzany jest zabieg usuwania kamienia nazębnego przy pomocy urządzeń ultradźwiękowych. Taka metoda pozwala na dość skuteczne eliminowanie kamienia, ponieważ ultradźwięki z dużą częstotliwością powodują rozbijanie cząsteczek kamienia nazębnego, który tym samym jest efektywnie niszczony.

Warto dodać, że niektóre osoby po przeprowadzeniu tego zabiegu mogą narzekać na krwawienie dziąseł. Jednak każdy lekarz dentysta uspokoi nas, że taki objaw jest zupełnie normalny i nie powinien stanowić powodu do niepokoju.

Zapraszamy do skorzystania z usługi skalingu w naszym gabinecie.